Багато людей стикаються з тим, що в процесі експлуатації будівлі або споруди під впливом природних атмосферних опадів на фасаді можуть з'явитися висоли. Висоли - це білий наліт на зовнішніх стінах будівлі, виконаних з облицювальної цегли.
Сам висол - це звичайне явище, що полягає в природному «випаровуванні» водорозчинних солей, що містяться в цеглі та розчині.
Завдяки капілярному руху, волога, випаровуючись, розчиняє і принагідно виносить із собою солі, які кристалізуються в місцях виходу. на стінах у вигляді неохайних білих плям.
З'явившись якось, самі собою висоли не пропадуть. Погіршуючи зовнішній вигляд будівлі, вони поступово руйнуватимуть поверхню облицювальної цегли.
Причина появи висолів полягає в надлишку вологи в самій цеглині. Незахищена цегла вбирає вологу, яка, замерзаючи в осінньо-зимовий період, розриває цеглу зсередини. Тому висоли «сигналізують» про необхідність захисних заходів: перевірки даху, стоків, підвіконь, карнизів та гідроізоляції.
Висоли - це вирішувана проблема і з цим явищем можна боротися, якщо воно вже проявилося, але також його можна і попередити, позбавивши себе від головного болю на кілька років вперед.
Щоб уникнути висолів на цеглі необхідно дотримуватись наступних правил:
— волога з водовідведення не повинна потрапляти на стіни будівель;
— не допускати надмірного зволоження незахищеної кладки атмосферними опадами (не рекомендується облицьовувати будівлю цеглою в дощову погоду);
— не перезволожувати цеглу штучно і не привносити «зайву» воду в розчин кладки;
— вода для приготування кладкового розчину повинна бути чистою, без солей та інших шкідливих включень
— використовувати для приготування кладкового розчину портландцемент без добавок М500 Д0.
Для видалення висолів із цегли необхідно виконати кілька операцій: По-перше місця з висолами необхідно обробити спеціальною змивкою для видалення солей. Проста вода тут не допоможе, тому що вона вбирається в цеглу,
викликаючи розчинення солей усередині цегли та кристалізацію їх назовні. Ми рекомендуємо застосовувати змивку:
Час дії препарату вказано в інструкції. Залишки змиваються водою під напором (з шланга або миття високого тиску).
Далі слідує просушка стіни і подальша її гідрофобізація - створення водонепроникної поверхні шляхом просочення гідрофобізатором.
Після обробки поверхня стіни набуває нових якостей: - Стає абсолютно невразливою для дощів, вода просто стікає з неї.
.- Стіни постійно виглядають чистими - пил осідає менше і легко змивається дощем. - Вихід солі на поверхню зовні і всередині будинку
виключений - гідрофобізатор, зберігаючи паропроникність стін, блокує рух солей. Висоли можуть з'явитися на вашому фасаді в будь-який момент і в будь-якому
місці, але сучасні препарати допоможуть вам позбутися цього явища та утримувати лицьову частину вашої будівлі в ідеальному стані.